RADIONICA «KAŠIRANJA PAPIRA»

Autor: Kristina Prilika, 19. 11. 2009.

18. studenog 2009. Ekološka i Prirodoslovna grupa učenika naše škole sudjelovala je na eko radionici kaširanja papira. Predavač je bio g. Bruno Motig iz Poduzetničkog centra VG. Radionicu je organizirala voditeljica ekološke grupe, učiteljica Ivana Petrić. Učenici su dvadesetak minuta odslušali predavanje, tj. kratkom prezentacijom, gdin. Bruno Motik je sudionicima predstavio pojam otpada i probleme koje lokalna sredina i planet imaju s gomilanjem i nepravilnim zbrinjavanjem otpada, kao i neracionalnim korištenjem prirodnih resursa.

Djeca su upoznata s kategorijama otpada (od opasnog do kućanskog), a poseban naglasak bio je na otpadu s kojim su svakodnevno u dodiru.

Slijedila je radionica kaširanja starog papira,  60 minuta.

Cilj predavanja bio je usvajanje pravila odvajanja otpada (recikliranja) i razumijevanje važnosti odgovornog postupanja s otpadom (čist okoliš, pitka voda,...)

Radionica «KAŠIRANJA PAPIRA» poučila je učenike da stari papir može još jednom poslužiti za crtanje, pisanje, igru...

Prosinac

1. prosinac – Svjetski dan borbe protiv AIDS-a