Autor: Irena Novak Tvrtković, 1. 9. 2008.

lipanj 2008.

Učenici osmih razreda, novinari školskog radija, „Radija Đure“, oprostili su se s radom na školskom radiju nakon dugih četiri godine marljivog rada. Također podsjećamo da su se svi učenici novinari i tehničari redovito tijekom ove godine svakog ponedjeljka uživo javljali na Hrvatskom radiju. Ono što je najvažnije, svakog dana za vrijeme velikog odmora slušali smo vijesti, zanimljivosti i glazbu koju su nam pripremili vrijedni novinari i tehničari Radija Đure, a pod stručnim vodstvom učiteljice Dragice Vladić.

22. travnja 2008.

Na Dan planeta Zemlje učenici naše škole sakupljali su stari papir. Akcija je bila pred školom. Pobijedili su 4.b i 6.c, a moj 2.c bio je na 6. mjestu.

ožujak 2008.

Tijekom ožujka i travnja učenici naše škole proveli su 10-ak sati na grafičkoj radionici u Sveučilištu, a koju je organizirala voditeljica dječjeg odjela Gradske knjižnice, Vesna Seletković. Voditeljica radionice bila je umjetnica, Sandra Mihaljević. Na radionici su sudjelovali učenici četvrtih razreda

13. ožujka 2008.

Naša škola bila je domaćin i organizator Županijskog natjecanja iz engleskog jezika na kojem je sudjelovalo 34 natjecatelja iz osnovnih škola i 26 natjecatelja iz srednjih škola. KUD naše škole pripremio je prigodni program, a učenici 8.c još jednom su izveli predstavu na engleskom jeziku Tko je ubio Lincolna, a koju im je pomogla pripremiti učiteljica Mara Derifaj (o tome smo pisali u prošlom broju).
OŠ: 1. Mia Milić, OŠ J. Habdelića, Velika Gorica
2. Tin Jelavić, OŠ E. Kvaternika, Velika Gorica
2. Sara Mikulić, OŠ A. Augustinčića, Zaprešić
3. Vlatka Margetić, OŠ Stjepana Radića, Božjakovina.
Pohvaljujemo i naše učenike koji su sudjelovali na Županijskom natjecanju (i u izvedbi predstave Tko je ubio Lincolna) Luciju Jagodić, Juraja Krnjevića i Tonku Markić iz 8.c

6.ožujka 2008.

Posjetili su nas stručnjaci iz Policijske uprave zagrebačke koji su održali vrlo važno predavanje o ovisnosti. Naš interes za predavanje su potakli brojnim pitanjima: Zašto je droga štetna? Kako utječe na ljudski organizam? Može li droga riješiti osobne probleme?

8. veljače 2008

Ove školske godine čak četvero naših učitelja promovirani su u zvanje učitelja-mentora. 8 veljače 2008. na svečanosti u predvorju Nacionalne i sveučilišne knjižnice učiteljice razredne nastave: Štefica Bakarić, Mirjana Pavanić i Nataša Svoboda Arnautov te učitelj matematike i fizike, Ivica Gregurec, promovirani su u učitelje-mentore. Učiteljica povijesti, Tina Matanić također je dobila rješenje za imenovanje, a slijedi samo promocija koja će biti u listopadu, na Dan učitelja. Učiteljici-mentorici prirode i biologije, Vesni Rogić, i učiteljici-mentorici matematike, Miri Kruh-Vuk, ove školske godine produžena su mentorstva za sljedećih pet godina.

25. listopada 2007.

U 12 sati učenici petih razreda sudjelovali su na kvizu znanja na kojem su pokazali kako su upoznali dječju književnost u prve četiri godine svog školovanja.

18. listopada 2007.

Učenici 3. i 4. razreda pogledali su u Velikoj dvorani Doma kulture u Ivanić Gradu predstavu Sijač sreće, nastalu prema istoimenoj zbirci priča Božidara Prosenjaka. Predstava je dio repertoara Svaraog, redatelj je Božidar Prosenjak, a jedan jedini glumac u predstavi je Dubravko Sidor. Inače, predstava je bila poklon Sveučilišta učenicima.

12. listopada 2007.

Novinari i tehničari Radija Đure te njihova voditeljica, Dragica Vladić, odradili su intervju za Hrvatski radio, za emisiju Stigla je pošta. Predstavili su svoj rad i snimili emisiju koja će se biti emitirana 21. listopada u 13.10 min, a nakon toga svake subote u emisiji Stigla je pošta možete poslušati javljanja i priloge novinara Radia Đure.

9. listopada 2007.

U školi je održana radionica Moja prva knjiga – državni natječaj za djecu u pisanju i ilustriranju vlastite priče. Na radionici je sudjelovalo 35 učenika razredne i predmetne nastave koji su započeli stvarati svoju vlastitu slikovnicu. Natječaj je otvoren do 30. studenog 2007. Ako neke od slikovnica započete na radionici, a dovršene do 30. studenog zadovolje uvjete, autori će biti nagrađeni tiskanjem njihove vlastite slikovnice te sudjelovanjem na radionici na kojoj se knjige usavršavaju i pripremaju za tisak. Radionicu su vodile učiteljica likovne kulture, Petra Pavlić i knjižničaraka, Kristina Prilika. U novom Svitanju u prosincu provjerite je li netko od naših učenika zaslužio tiskanje slikovnice.

5.listopad 2007.

Dan učitelja obilježili smo odlaskom u kazalište Komedija. Gledali smo predstavu Sukob interesa.

4.rujna 2007.

Za vrijeme školskih praznika preuređene su učionice Vjeronauka, Glazbene i Likovne kulture te zbornica Izmijenjeni su parketi, postavljeni novi prozori, nabavljen je novi namještaj. Kupljena su 3 projektora i 3 Notebook-a, te 4 računala za učionicu Informatike.

23.ožujka 2007.

Proslavili smo 50 godina postojanja školske zgrade, 250 godina školstva u Ivanić Gradu i 100 godina smrti Đure Deželića. Tim povodom otvorena je izložba u prostorijama škole „Školstvo u Ivanić Gradu u razdoblju 1750. – 2007. Zbor pod ravnanjem učiteljice glazbene kulture Valentine Friedl - Štruklec, himnom škole otvorio je svečanost. Ravnateljica škole, Marija Kostrevec, prezentirala je monografiju „Školstvo u Ivanić Gradu“, a nakon toga priređen je domjenak za uzvanike i djelatnike škole.

Učiteljica Tina Matanić pripremila je kviz o životu i djelu Stjepana Đure Deželića. Pogledajte isječke iz filma koji je snimljen tom prigodom.

kviz učenika od 1. do 4. razreda play

kviz učenika od 5. do 8. razreda play