10 rujna Hrvatski olimpijski dan

Autor: Irena Novak Tvrtković, Kristina Prilika, 19. 9. 2008.

Danas se u našoj školi obilježava Hrvatski olimpijski dan. U gornjem holu škole učenici, učitelji i svi ostali namjernici mogu pogledati izložbu koju je priredio učitelj TZK, Tihomir Golner, uz pomoć učiteljice TZK, Tatjane Domjanović i defektologa, Marka Kirina, a koja obuhvaća Povijest olimpijskih igara, Starovjekovne OI, Moderne OI, Olimpijsku himnu, znamenja, olimpijski plamen, Ljetne OI, Zimske OI, olimpijske pobjednike i sve što je važno za OI. Izložba će biti postavljena do kraja rujna.

Kako ćemo mi obilježiti taj dan?

Razredna nastava održala je štafetne igre na razini razrednih odjeljenja tijekom jutarnje snmjene, a predmetna nastava u 16. sati započet će sportske izazove na igralištu ispred škole te odraditi sljedeće:

5. razredi – «Romobilom po svijetu» - štafetne igre
6. razredi – «Biciklom do škole» - poligon prepreka
7. razredi – «Primopredaja štafetne palice» - štafetna igra
8. razredi – «Tko je jači, taj kvači» - povlačenje konopa
IZAZOV – povlačenje konopa između učitelja i učenika

Sportske izazove za predmetnu nastavu osmislili su i organizirali učitelji TZK, Tihomir Golner i Tajana Domjanović.

Tijekom tjedna obavijestiti ćemo vas o rezultatima natjecanja i atmosferi, naravno, bit će tu i fotografija.

Prosinac

1. prosinac – Svjetski dan borbe protiv AIDS-a