PI DAY

Cc: ured@os-gjdezelica-ivanicgrad.skole.hr
Subject: eTwinning School Label awarded for OŠ Đure Deželića

Dear Ivica Gregurec

Congratulations! Your school has been awarded with the eTwinning School Label 2019-2020 and this is a great achievement by the eTwinning team in your school!

The official announcement will be made on the eTwinning.net Portal this week and on other eTwinning and European Commission's news channels.

What's next

• You can proudly use the eTwinning School Label (here attached) on your school's website.
  • Shortly, we will send you a package containing some eTwinning materials and of course the eTwinning School plaque.
  • You will be invited to participate in the eTwinning Schools' Group and in the various activities dedicated to eTwinning Schools.

Congratulations again for being an example for all the other schools: we count on your dedication and commitment to promote eTwinning and its values, which are represented by the eTwinning Schools' mission which you can download here: https://www.etwinning.net/files/etwinningschool/etwinning_school_mission.pdf.

The eTwinning Team

Što je eTwinning?

Autor: Ivica Gregurec, 20. 11. 2018.

eTwinning nudi platformu za odgojno – obrazovne djelatnike (učitelje, ravnatelje, knjižničare, itd), koji rade u školama i dječjim vrtićima europskih država sudionica eTwinninga. Putem ove platforme članovi mogu komunicirati, surađivati, razvijati projekte, razmjenjivati znanja i iskustva te postati dijelom najzanimljivije obrazovne zajednice u Europi.

Pridruživanjem eTwinningu učitelji mogu pristupiti sljedećim mjestima:

eTwinning Live

Mjesto na kojem učitelji doživljavaju puni potencijal eTwinningove zajednice. Ovdje mogu pretraživati ostale prijavljene eTwinnere i škole, povezivati se s njima i pratiti njihove aktivnosti. Mogu pristupiti svim mrežnim i izvanmrežnim događanjima koje su osmislili eTwinneri, kao i osmišljavati svoje.

Na eTwinningu Live učitelji mogu osmišljavati vlastite projekte u kojima mogu odabrati aktivnosti o različitim temama i razvijati ključne kompetencije surađujući s dva ili više učitelja i njihovim učenicima.

Učitelji će ovdje pronaći prilike za stručno usavršavanje putem interneta koje eTwinning nudi na razini Europe. Obrazovna događanja kratki su, intenzivni i zabavni tečajevi koji učitelje uvode u temu, potiču ideje i pomažu im razvijati vještine. Za obrazovna događanja uobičajeno treba odvojiti 4 - 6 sati. Mrežni seminari su jednosatni videoseminari uživo putem interneta na kojima učitelji imaju priliku učiti, razgovarati i raspravljati o različitim temama.

Učitelji se mogu pridružiti i eTwinningovim grupama - virtualnim mjestima na kojima se eTwinneri susreću i raspravljaju o različitim temama, predmetima ili drugim područjima koja ih zanimaju.

eTwinning promiče suradnju među školama u Europi putem upotrebe informacijskih i komunikacijskih tehnologija (IKT-a) i pružanjem pomoći, alata i usluga školama. eTwinnining također pruža besplatno i kontinuirano mrežno stručno usavršavanje za nastavnike.

Lansiran još 2005. godine kao glavna aktivnost Europske komisije i njenog eLearning programa, eTwinning se uspješno integrirao u Erasmus+, program Europske unije u području obrazovanja, osposobljavanja, mladih i sporta, već od 2014. godine.

Središnja služba za podršku, kojom upravlja European Schoolnet, odnosno međunarodno partnerstvo 34 europskih ministarstava obrazovanja, razvija programe za učenje za škole, učitelje i učenike diljem Europe. Na nacionalnoj razini podršku eTwinningu pružaju i 38 Nacionalne službe za podršku.

eTwinningov portal

eTwinningov portal ulazna je točka u eTwinningov svijet. Dostupan na 28 jezika, eTwinning.net nudi novosti iz zemalja sudionica eTwinninga, prilike za stručno usavršavanje, informacije o nagradama i primjere uspješnih projekata.

• Projekti – U ovom odjeljku učitelji će pronaći alate koji se nazivaju „Kompleti“ za pomoć i podršku u izradi vlastitih projekata. Odjeljak sadrži i galeriju s primjerima najboljih praksi čija je svrha nadahnuti učitelje pri osmišljavanju i vođenju vlastitog eTwinningovog projekta.
  • Priznanja – U ovom odjeljku učitelji će saznati sve što trebaju znati o nagradama koje nudi eTwinning: europskim oznakama kvalitete, nacionalnim oznakama kvalitete, eTwinningovim nagradama i eTwinningovim školama.
  • Stručna usavršavanja – Od alata za samoprocjenu (MeTP) do materijala za samopomoć (Materijali za samoučenje), od mrežnih seminara do obrazovnih događanja i sustručnjačkog učenja pa sve do eTwinningovih istaknutih događanja, učitelji će pronaći pregršt alata za poboljšanje svojih metoda poučavanja.
  • Naglašeno - Novosti iz eTwinningove zajednice, uključujući pedagoške metode i najbolje eTwinningove prakse.

Priloženi dokumenti:
zemljeeTW.jpg (81.03 KB)

eTwinning projekti u školskoj godini 2018./2019.

Maths art corner