Aktivnosti u knjižnici

LIKOVNA RADIONICA "OD SKICE DO ILUSTRACIJE"

Autor: Kristina Prilika, 4. 5. 2017.

U sklopu Noći knjige u OŠ Đure Deželića Ivanić Grad 26. travnja 2017. održana je u školskoj knjižnici likovna radionica "Od skice do ilustracije" na temu fantasy bića iz literature za djecu i mlade. Radionicu je velikodušno vodio i odradio Matej Beg, Linin tata. Na radionici su sudjelovali učenici polaznici kreativne i likovne grupe.

Učenici su crtali skice ugljenom, olovkom ili bojicama koje je Matej potom digitalizirao i prema željama učenika dorađivao i uređivao u računalnom programu kao bi postale prave ilustracije. Na radionici je bila gužva. Crtale su se vile, vampiri, mitska čudovišta i ostala fantasy bića.

Evo kako je jedna skica vile olovkom radom u računalnom programu postala prava ilustracija!

Hvala gospodinu Mateju na velikodušnom trudu i realizaciji radionice!