Aktivnosti u knjižnici

PROJEKT "NAŠA MALA KNJIŽNICA" IBIS GRAFIKA

Autor: Kristina Prilika, 30. 11. 2021.

I ove školske godine uključili smo se u međunarodni projekt izdavačke kuće Ibis grafika "Naša mala knjižnica", a projekt nastavljamo provoditi s 3.c razredom (prošle školske godine smo se 1. puta uključili i sudjelovao je 2.c razred pa ove godine nastavljamao). Projekt tijekom školske godine provode knjižničarka Kristina Prilika i učiteljica Nataša Svoboda Arnautov. Stigo nam je paket s novim knjigama i radnim zadacima, a započinjemo bajkom  poljske književnice Asie Olejarczyk "Jeti u kojeg nitko nije vjerovao" toplom pričom koja govori kako ponekad nemoguće postaje moguće. U prosincu nastavljamo s pričom litvanskog autora Kestutisa Kasparavičius: "Medvjedovanje" prigodnom bajkom uoči nadolazećih blagdana: "Približavanjem najljepšeg godišnjeg blagdana – Božića, medvjeđa obitelj kreće na čudesno putovanje oko svijeta da posjeti rođake u najudaljenijim i najneobičnijim zemljama, zauzete pripremama za doček Božića."