Aktivnosti u knjižnici

Susret s Melitom Rundek

Autor: Vanja Lovinčić, 28. 4. 2014.

U srijedu 19. ožujka učenici 6.razreda su se sa školskom knjižničarkom i Dragicom Vladić, učiteljicom hrvatskoga jezika, uputili u Knjižnicu Ivanić-Grad. Ondje nas je čekala spisateljica Melita Rundek sa svojim knjigama.

Melita Rundek je  jako dobra spisateljica. Zaposlenica je jedne od gradskih knjižnica u Zagrebu. Napisala je mnoge zanimljive knjige, sveukupno 15 knjiga. Devet od tih petnaest knjiga su za djecu. Prva knjiga Melite Rundek, Psima ulaz zabranjen, osvojila je 1999. g. glavnu nagradu Ivane Brlić-Mažuranić.  Na književnom susretu nam je pričala kako je počela pisati i da joj je važno da djeca znaju kako pisci izgledaju. U njenim knjigama možemo puno toga naučiti. Knjige nam poručuju da je važno čitati! Knjiga „Haj, ja sam online“ jedna je od "brzih" knjiga. To znači da se lako i brzo čita. Melita nam je pričala o svojim anegdotama i o tome kako jednu knjigu piše oko dvije godine. Poručuje nam: "Hodajte kuglom zemaljskom otvorenih očiju i ušiju."

Preporučujemo vam da pročitate barem jednu knjigu Melite Rundek, obećajemo vam da će vam se svidjeti i da ćete uživati!

Stella Škrinjar i Sara Međaković, 6.b