Posjet vatrogascima

Autor: Ksenija Bilandžić, 18. 5. 2010.

U petak  14. 05. učenici 2. razreda posjetili su vatrogasce u njihovoj vatrogasnoj stanici.

Naučili su na koje se sve načine gasi požar, od čega se sastoji oprema vatrogasca, te kako izgleda  jedan radni  dan vatrogasca. Imali su jako puno pitanja, na koje su naši strpljivi vatrogasci odgovarali.

Učenici 2. a razreda integriranim sadržajima povezali su posjet vatrogascima sa ostalim predmetima. Iz hrvatskog jezika pročitali su priču Zlatka Krilića „ Vatrogasac“. Iz prirode i društva  učili su o zaštiti od požara. Iz likovnog su crtali vatrogasca ili vatrogasno vozilo.

učiteljica 2.a  Ksenija Bilandžić